U okviru projekta Moj poslanik, do 5. Juna pratićemo objavljene izborne liste i pratiti koji broj kanditata na lista dolazi iz gradova zaječarskog i broskog okruga.

Do sada je na sajtu Republičke izborne komsije – RIK, objavljeno 12 izbornih listi sa kandidatima za buduće poslanike u Narodnoj skupštini Republike Srbije. Od ukupno 2571 kandidata za buduće poslanike sa svih 12 listi, kandidati iz Timočke krajine nalaze se na 8 listi i to 19 predstavnika zaječarskog okruga i 26 predstavnika borskog okruga. Od toga 10 kandidata za odbornike je iz Zaječara, po 3 kandidata iz Boljevca i Knjaževca i jedan kandidat iz Sokobanje. Kada je Borski okrug u pitanju iz Bora dolazi 11 kandidata, 6 iz Negotina, 4 iz Kladova, a jedan više, tj. 5 iz Majdanpeka.

Pozicije ovih kandidata na listama su različite, neki se nalaze u prvih 50, neki u prvih 100, dok se neki nalaze bliže 250. broju na listi, nego početku liste, a nakon izbora ćemo videti i ko će imati šansu za sam ulazak u parlament.

S obzirom da je strankama omogućeno da do 5. Juna podnose Republičkoj izbornoj komisiji svoje liste kandidata, mi ćemo nastaviti da pratimo stanje sa kandidatima iz Timočke krajine, tj. potencijalnih predstavnika građana zaječarskog i borskog okruga u budućem sazivu Narodne skupštine Republike Srbije.

U nastavku možete pogledati izdvojene kandidate iz Timočke krajine, tj. zaječarskog i borskog okruga, kao i njihove pozicije na listama na kojima su se kandidovali.

Projekat Moj poslanik realizuje Udurženje Proaktiv u partnerstvu sa Timočkim omladinskim Centrom, Edukativnim Centrom iz Kruševca i FOKRED-om iz Novog Pazara.

 

Rb. liste

Naziv liste

Ukupan broj kandidatana listi Broj kandidata iz zaječarskog okruga Broj kandidata iz borskog okruga

1.

ALEKSANDAR VUČIĆ – ZA NAŠU DECU

250

2

3

2.

IVICA DAČIĆ – „Socijalistička partija Srbije (SPS), Jedinstvena Srbija (JS) – Dragan Marković Palma“ 250 5 4
3. Dr VOJISLAV ŠEŠELj – SRPSKA RADIKALNA STRANKA 250 2

5

4.

Vajdasági Magyar Szövetség-Pásztor István – Savez vojvođanskih Mađara – Ištvan Pastor 250 0

0

5.

ALEKSANDAR ŠAPIĆ – POBEDA ZA SRBIJU 250 3 3

6.

ZA KRALjEVINU SRBIJU (Pokret obnove Kraljevine Srbije, Monarhistički front) – Žika Gojković 250 4

1

7. UJEDINjENA DEMOKRATSKA SRBIJA (Vojvođanski front, Srbija 21, Liga socijaldemokrata Vojvodine, Stranka moderne Srbije, Građanski demokratski forum, DSHV, Demokratski blok, Zajedno za Vojvodinu, Unija Rumuna Srbije, Vojvođanska partija, Crnogorska partija) 238 3

8

8.

Аkademik Muamer Zukorlić – Samo pravo – Stranka pravde i pomirenja (SPP) – Demokratska partija Makedonaca (DPM) 86 0 0
9. METLA 2020 235 0

0

10.

Milan Stamatović – Zdravo da pobedi – Dragan Jovanović – Bolja Srbija – Zdrava Srbija 181 0

1

11.

SDA Sandžaka – dr. Sulejman Ugljanin

27

0

0

12. Milica Đurđević Stamenkovski – Srpska stranka Zavetnici 250 0

1

Ukupno

2517

19

26

 

Izborna lista br. 1

75.  Dragana Branković Minčić       1970.      dipl. farmaceut                                        Zaječar
161. Mladen Bošković                        1987.      master ekonomista                                Negotin
162. Adrijana Pupovac                      1984.      master ekonomista                                Bor
183. Nebojša Marjanović                  1959.      dr spec. urgentne medicine                  Boljevac
225. Milan Ćeha                                  1990.     ekonomista                                              Kladovo

 

Izborna lista br. 2

37. Radovan Arežina                           1969.     defektolog                                              Kladovo
72. Srđan Stanojević                           1971.      profesor matematike                            Zaječar
79. Dr Dušan Furnigić                        1962.     dr spec. ortopedske hirurgije             Negotin
117. Nataša Jovanović                         1974.     master ekonomista                               Bor
157. Radiša Milanović                         1982.     profesor geografije                               Sokobanja
174. Dejan Vladulović                         1978.     diplomirani elektroinženjer                Boljevac
187. Milorad Vučković                        1977.     diplomirani pravnik                              Zaječar
213. Beti Janković                               1972.     diplomirani defektolog                         Majdanpek
218. Zorica Maslovarić                       1972.     prof. srpskog jezika i književnosti      Boljevac

Izborna lista br. 3
38. Milovan Šegrt                                1969.    tehničar finalne prerade drveta            Majdanpek
28. Ilija Brjazović                                1966.    rudarski miner                                          Zaječar
84. Dragić Mitić                                   1945.    penzioner                                                   Negotin
137. Vinka Simonović                         1965.    domaćica                                                    Negotin
172. Ivana Milošević                           2000.   nezaposlena                                               Zaječar
186. Aleksandar Jovanović               1978.    mašinbravar                                               Bor
233. Brankica Strahinić                     1975.    domaćica                                                     Bor

Izborna lista br. 5
60. Dragan Veličković                        1965.     dipl. inženjer metalurgije                       Bor
73. Miroslav Stevanović                     1968.     dipl. ekonomista                                      Zaječar
90. Nevena Marković                         1994.     dipl. menadžer                                          Bor
104. Tanja Stevanović                        1970.     ekonomista                                                Zaječar
110. Nevena Jovanović                       1993.     mašinski tehničar                                    Zaječar
119. Marija Šutulović                          1985.     psiholog                                                     Bor

Izborna lista br.6
13. Vladislav Smiljanić                       1949.       doktor stomatologije                             Knjaževac
25. Katarina Prvulović                        1990.      turistički tehničar                                   Knjaževac
74. Zorana Živanović                          1967.       medicinska sestra                                   Knjaževac
93. Dragiša Lazarević                         1954.       privatni preduzetnik                              Zaječar
183. Predrag Nikolić                           1990.       administrativni službenik                    Negotin

Izborna lista br. 7
25. Snežana Micevski Tasov              1969.      advokatski pripravnik                            Bor
51. Mihajlo Vasiljević                          1959.       književnik                                                Kladovo, Kladušnica
61. Radisav Dimitrijević                     1958.       pravnik                                                     Zaječar, Lubnica
71. Vukašin Mihajlović                       1966.       radnik                                                       Kladovo
77. Senka Petković                               1975.       defektolog                                                Zaječar
82. Dragan Radulović                         1975.       mašinski tehničar                                   Bor
117. Aleksandar Miladinović              1973.       menadžar                                                 Zaječar
119. Alma Dogan                                   1958.      ovlašćeni računovođa                            Majdanpek
127. Sandra Kocić                                 1986.      filolog – anglista                                      Majdanpek
158. Jovica Ursulović                           1998.      medicinski tehničar                               Bor, Zlot
182. Vladan Marković                          1975.      tehničar termotehnike                           Majdanpek

Izborna lista br. 10
49. Katarina Janošević                        1994.       diplomirani pravnik                               Bor

Izborna lista br 12.
69. Dejan Nikić                                     1967.        dipl. inž. poljoprivrede                         Negotin